Kadınca Pembe Hayatlar

Makyajda Renk Seçimi Nasıl Yapılır ?

Makyajda Renk Seçimi Nasıl Yapılır ? Yorumlar: 0 Okunma: 1353

İlk önce cilde uygun fondoten rengi seçilir. Fondoten rengi boyun ve dekolteye göre uygulanır.Şayet yüzünüz de deformasyon,sivilce,akne gibi problemleriniz varsa onlar parmak ucuyla aynı renk fondotenle lokal olarak uygulanmalıdır. Fondoten olabildiği kadar yüze ince bir şekilde uygulanmalıdır.İlk başta dediğimiz gibi sivilceleri örtmek adına kalın fondoten uygulanmalıdır.

 

 

Dekolteye uygun fondoten uygulanırsa boynumuza kadar fondoten sürmek gerekmiyor.Belki çok az miktarda bir geçiş yapabiliriz.

 

Tüm yüze uyguladığınız kontrast ve gölgeler oval yüz baz alınarak yapılır.Eğer yüzünüz ovale yakın bir yüz ise yapmanız gereken ; Birazcık elmacık kemiklerini çıkartıp,birazcık yüzünü incelterek makyajı tamamlayabilirsiniz.

 

Bu şekilde bir yöntemle yüzünüzü oval bir yüze çevirebilirsiniz.Şayet yüz kare olmuş olsaydı aynı şekilde aynı kontrast ve gölgeler çene kemiklerinin altına da uygulanırdı.

 

Daha uç ve üçgen bir yüz olsaydı çene altına ve çene ucuna aynı gölgeler uygulanırdı.Asıl önemli nokta koyu renk yüze uygun fondoten seçilip sürüldükten sonra koyu renk bir fondotenle gizlemek ve saklamak istediğiniz bölgeyi dediğimiz gibi koyu renk fondotenle saklıyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pasta Tarifleri